Açık havuz, yapay malzeme kullanılarak üzeri kapatılmayan, açık havada yüzmek, eğlenmek ve süs gibi farklı amaçlar doğrultusunda kullanılan tüm havuz türlerini kapsayan bir terim olarak tanımlanabilmektedir.

AÇIK HAVUZ

Açık havuz kategorisi altında farklı tip ve tasarıma sahip, farklı kullanım alanında, farklı uzunluk, şekil ve derinlikte havuz modelleri bulunabilmektedir. Söz konusu bu açık havuzların bir kısmı yüzmek için kullanılırken bir kısmı sadece süs veya her ikisi için de kullanılabilmektedir.

Açık havuzlar genel olarak kullanım amaçlarına göre isimlendirilmektedir. Örneğin otel ve eğlence tesislerinde yüzmek ve eğlenmek amacıyla yaptırılan havuzlara yüzme havuzu veya eğlence havuzu denilmektedir. Benzer şekilde yüzme sporları ve antrenman için kullanılan açık havuzlara ise olimpik havuz ismi verilmektedir. dolayısıyla açık havuz modellerinde havuzun kullanım alanı belirlenmeli ve buna bağlı olarak havuz bütçesi hazırlanmalıdır. Açık yüzme havuzlarını acık olimpik havuzlar, yarı olimpik havuzlar, eğlence havuzları, süs havuzları ve açık termal havuzlar başlıkları altında sıralamak mümkündür.

Çeşit Çeşit Ürün
kaliteli, uygun fiyatlı...
Sürekli Destek Sistemi
telefon, mail ve whatsApp
Kolay ve Güvenli Ödeme
kredi kartı ile ödeme
Ücretsiz Gönderim
250 TL ve üzeri siparişlerde


Akuzman tüketici memnuniyetini güvence altına alan Ulusal Havuz Enstitüsü’nün üyesidir.

Tüm Hakları Saklıdır. © AKUZMAN Havuz, Sauna, Spa | Localveri İzmir Web Tasarım