Uluslararası Yüzme Federasyonu tarafından belirlenen standartlara ve teknik özelliklere sahip olan yüzme havuzlarına olimpik yüzme havuzu denilmektedir.

OLİMPİK HAVUZ

Olimpik havuzlar yüzmek amacıyla kullanılan diğer havuzlara oranla daha büyük tasarımlardır ve dolayısıyla yüksek bütçeli havuz projeleri arasında yer almaktadır.

Uluslararası ve/veya yerel çapta gerçekleştirilen yüzme sporları, olimpik yüzme yarışları ve bu yarışmalara/oyunlara hazırlanmak için yapılan antrenmanlar ölçüleri ve standartları Uluslararası Yüzme Federasyonu tarafından belirlenen olimpik havuzlarda yapılmaktadır. Bu kapsamda yüzme sporlarının herhangi bir dalında faaliyet gösteren spor tesisleri, üniversite vb eğitim kurumları ve özel yüzme antrenörlüğünün yapıldığı tesisler tarafından tercih edilmektedir.

Uluslararası Yüzme Federasyonu tarafından belirlenen standartlara göre iki farklı olimpik havuz modeli bulunmaktadır. Bunlar tam olimpik havuz ve yarı olimpik havuzdur. Standartların belirli olması dünyanın her yerinde var olan olimpik havuzlar aynı özelliklere sahiptir ve benzerlik göstermektedir. Bu özellik olimpik havuzların en belirgin özelliğidir.

Çeşit Çeşit Ürün
kaliteli, uygun fiyatlı...
Sürekli Destek Sistemi
telefon, mail ve whatsApp
Kolay ve Güvenli Ödeme
kredi kartı ile ödeme
Ücretsiz Gönderim
250 TL ve üzeri siparişlerde


Akuzman tüketici memnuniyetini güvence altına alan Ulusal Havuz Enstitüsü’nün üyesidir.

Tüm Hakları Saklıdır. © AKUZMAN Havuz, Sauna, Spa | Localveri İzmir Web Tasarım