Türk kültürü içerisinde ayrı bir öneme sahip olan Türk Hamamı, doğal yer altı suyu ve/veya özel bir düzenekle ile ısıtılan suyu ve soğuk suyu bulunan, yıkanmak için yapılan ve kullanılan mekanlardır.

TÜRK HAMAMI

Türk kültürü içerisinde ayrı bir öneme sahip olan Türk Hamamı, doğal yer altı suyu ve/veya özel bir düzenekle ile ısıtılan suyu ve soğuk suyu bulunan, yıkanmak için yapılan ve kullanılan mekanlardır. Doğal yeraltı suyunun kullanıldığı Türk hamamları olduğu gibi özel ısıtıcı düzeneklerle ısıtılan normal suyun kullanıldığı Türk mamaları da günümüzde yaygınlık göstermektedir. Türk hamamlarının tarihi romalılara kadar uzanmaktadır. Aynı zamanda tarihi süreç içerisinde yıkanma eyleminin yanı sıra zevk ve eğlence amacıyla da kullanıldığı bilinmektedir.

Türkiye ve Osmanlı denildiğinde çoğu zaman akla ilk gelen Türk tamamlarıdır. Klasik bir Türk hamamı, Camegah (soyunma bölümü), soğukluk-ılıklık, hararet, halvet, sofa ve kurna, kulhan bölümlerinden oluşmaktadır. Günümüzde klasik hamamların yanı sıra daha modern görünümlü hamamlar da dikkat çekmektedir.

Çeşit Çeşit Ürün
kaliteli, uygun fiyatlı...
Sürekli Destek Sistemi
telefon, mail ve whatsApp
Kolay ve Güvenli Ödeme
kredi kartı ile ödeme
Ücretsiz Gönderim
250 TL ve üzeri siparişlerde


Akuzman tüketici memnuniyetini güvence altına alan Ulusal Havuz Enstitüsü’nün üyesidir.

Tüm Hakları Saklıdır. © AKUZMAN Havuz, Sauna, Spa | Localveri İzmir Web Tasarım