Kapalı ve Termal Havuzlar

Otel, site, rezidans, spor kompleksi, termal otel vb. mekanlarda yaygın olarak tercih edilen havuz türü kapalı havuzlardır.

KAPALI VE TERMAL HAVUZ

Kapalı havuzlarda açık yüzme havuzlarının farkı ortaya çıkan bağıl nemin giderilmesi için etkin bir havalandırma sisteminin kullanılmasıdır. Özellikle sıcak su kullanımının ohavulduğu jakuzi, termal havuz gibi havuz türlerinde nem alma cihazları daha da önemli hale gelmektedir.

Termal havuz, şifalı suların, kaplıca sularının bulunduğu, bilimsel uygulamaların yapıldığı, sağlık turizmi için yoğun olarak kullanılan havuzlar olarak kullanılmaktadır. Açık ve kapalı termal havuz olarak iki farklı çeşidi bulunan termal havuzlar doğal kaynak suyu, yeraltı suyu, kaplıca suyunun bulunduğu alanlarda yer alan otel, sağlık kompleksi, site, rezidans ve evlerde yoğun olarak yaptırılmakta ve kullanılmaktadır. Pek çok kişinin şifalı sulardan yararlanmak, rahatlamak ve dinlenmek için tercih ettiği kapalı termal havuzlar sağlık sektörünün de önemli bir ayağını oluşturmaktadır. Termal havuzlarda düzenli olarak yüzmek ve termal havuza girmek özellikle eklem ağrıları, kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları olmak üzere pek çok sağlık probleminde destekleyici tedavi yöntemi olarak sıklıkla önerilmektedir. Yararlı minerallerle zengin olan doğal kaynak suyu ve kaplıca sularına sahip olan termal havuzlar fizik tedavi, psikoterapi gibi tedavi yöntemlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Farklı boyutlarda ve özelliklere sahip olan termal havuzlar işletildikleri kuruma bağlı olarak farklı kullanım talimatlarına uygun olarak kullanılmaktadır. Diğer bir deyişle termal havuzu kullanmak isteyen ziyaretçilerin çoğu zaman uyması gereken kesin kurallar bulunmaktadır.

Çeşit Çeşit Ürün
kaliteli, uygun fiyatlı...
Sürekli Destek Sistemi
telefon, mail ve whatsApp
Kolay ve Güvenli Ödeme
kredi kartı ile ödeme
Ücretsiz Gönderim
250 TL ve üzeri siparişlerde


Akuzman tüketici memnuniyetini güvence altına alan Ulusal Havuz Enstitüsü’nün üyesidir.

Tüm Hakları Saklıdır. © AKUZMAN Havuz, Sauna, Spa | Localveri İzmir Web Tasarım