ÇÖZÜMLERİMİZ

Anasayfa > Çözümlerimiz > Yüzme Havuzları

ÇÖZÜMLERİMİZ

Bize Ulaşın

  • Merkez: Halkapınar Mah. 1348 Sok. No:2 Keremoğlu İş Merkezi Konak – İZMİR
  • Şube: Ilıca Mah. 5003 Sk. NO:22 Çeşme- İZMİR

En Prestijli Projelerde Akuzman Çizgisi

YÜZME HAVUZLARI

Yüzme havuz modelleri; açık yüzme havuzları, kapalı yüzme havuzları, çocuk yüzme havuzları, animasyon yüzme havuzları, jakuzili ve masaj sistemli yüzme havuzları, termal sistemli yüzme havuzları, olimpik havuzlar, süs havuzları, eğlence havuzları vb. çeşitlerde olmak üzere farklı amaçlar çerçevesinde tasarlanabilmekte ve kullanılmaktadır.

Tüm yüzme havuz modelleri havuzun inşa edileceği mekana ve kullanıcıların hangi amaç doğrultusunda kullanıcağına göre projelendirilmekte ve müşterilere teslim edilmektedir. Yüzme havuzu modelleri ve projeleri mühendislik ve uzmanlık gerektiren bir alandır.

Yüzme havuz modelleri, havuz yapımında kullanılan malzemeye ve havuzun kullanım alanına göre prefabrik yüzme havuzu, lineer kaplama beton yüzme havuzu, polyester yüzme havuzu gibi farklı yüzme havuzu modelerinden oluşmaktadır.

Prefabrik yüzme havuzu, lineer kaplama yüzme havuzu ve polyester yüzme havuzları havuz kullanıcısının kullanım amacına göre seçilmektedir. Ayrıca yüzme havuzun inşa malzemesinin yanı sıra havuzun şekli, dış görünüş modeli, tasarımı tamamen kullanıcının hayal gücüne ve havuzun inşaa edileceği mekanın yapısına bağlıdır.

Prefabrik yüzme havuzu, kolay kurulumu sayesinde havuz isteyen kullanıcıların hayalini kurduğu havuza kolayca ulaşmalarında büyük bir avantaj sağlamaktadır. Betonarme malzemelerden üretilen havuzlarda yaşanan uzun ve zahmetli inşaat işlemlerinin yanı sıra prefabrik yüzme havuz kurulumlarında bu tarz zahmetli uğraşlar bulunmamaktadır. Havuz modelini belirledikten ve havuz tasarımını hazırladıktan kısa bir süre içerisinde istediğiniz mekana hayalini kurduğunuz havuzun kurulumu yapılmaktadır.

Prefabrik yüzme havuzu yapımında öncelikle yüzme havuzu yapan firmalar tarafından havuzun tasarımı ve projesi hazırlanır. Projesi çizilen havuzun istenildiği yere havuzun ölçülerine uygun olarak bir çukur açılır. Kazı çalışması prefabrik havuz yapım sürecinde vakit alabilecek tek aşamadır. Kazı çalışması sonrasında hazırlanan havuz vinç yardımıyla çukura yerleştirilir ve havuz yapımında uzman personel yardımıyla hazırlanan prefabrik parçalar birleştirilir. Eğer ki havuzun yapılmak istendiği alan çeşitli sebeplerden dolayı kazı çalışmalarına uygun değilse bu aşamada zemin üzeri için tasarlanan prefabrik havuzlar tercih edilebilmektedir. Prefabrik havuz parçalarının kazı alanına yerleştirilmesi ve montaj işleminin tamamlanması sonrasında hayalini kurduğunuz havuz kullanıma uygun hale gelmektedir. Prefabrik yüzme havuzlarında havuz bakım malzemesi olarak hazırlanmış tüm bakım ürünleri ve havuz aksesuarları kullanılabilmektedir.

Yüzme havuz modellerinden biri olan lineer kaplama beton yüzme havuzları uzun ömürlü bir kullanım alanı sunmaktadır. Prefabrik yüzme havuz modellerine göre yapımı daha uzun süren lineer kaplama beton havuz, yaz günlerinin tadını çıkarmanıza yardımcı olmaktadır. Özel kullanım dışında herkese açık otel, site vb. toplu yaşam alanlarında kullanılmak üzere bir havuz tasarımı söz konusuysa yüzme havuzu yapan firmalar tarafından lineer kaplama beton yüzme havuzları önerilmektedir.

Lineer kaplama beton yüzme havuzu yapımına geçilmeden önce havuzun yapılmak istenen mekan üzerinde ölçümler yapılır, havuz projesi hazırlanır ve havuz için kazı çalışmaları başlatılır. Kazı işleminden sonra hafriyat işlemine geçilir. Öncelikle demir uygulaması yapılır. Kalıp işçiliği tamamlandıktan sonra filtre sistemlerine özel borular yerleştirilir. Filtreleme sistemi oldukça önemli bir sistemdir. Çünkü bu aşamada yaşanılan bir aksilik veya yanlış hesaplama havuzun kullanılmasını engelleyebilmektedir. Bu nedenle lineer kaplama beton yüzme havuz yapımında filtreleme sistemleri kritik öneme sahip bir aşama olarak değerlendirilmektedir. Filtreleme sistemlerinin sona ermesiyle havuzun zemininden yan duvarlara kadar beton atılmaya başlanır. Kalıplama işlemi sonrasında havuzun dengesi kontrol edilir ve iç ve zemin sıvası yapıldıktan sonra adım adım lineer kaplama beton yüzme havuz projesinin sonuna yaklaşmaktadır. Havuz içerisine seramikleme işlemi yapıldıktan sonra son kontroller gerçekleştirilir. Filtreleme, aydınlatma aksesuarların yerleştirilmesi, havuzun su ile doldurulması ve gerekli kimyasal şartlandırmalar da yapıldıktan sonra lineer kaplama beton yüzme havuzu kullanıma hazır hale gelmektedir.

Polyester yüzme havuzu nedir sorusuna en iyi cevap; tek parça haline olan ve kolay kurulum olanağı sağlayan havuz modelidir. Polyester yüzme havuz modelleri diğer havuz modellerine oranla daha az inşaat masrafı ve daha az çaba harcamanıza yardımcı olmaktadır. Hem zamandan hem de maliyetten avantaj sağlayan polyester yüzme havuzu, istenilen modelde, ölçüde, derinlikte hazırlanabilmektedir.

Projelendirme aşamasından sonra ölçüleri belirlenen polyester yüzme havuzunun öncelikle ölçüsüne ve derinliğine uygun olarak kazı çalışmasına başlanır. Kazı çalışması tamamlandıktan sonra tek parça olarak havuz ölçülerinde hazırlanan polyester havuz vinç yardımıyla havuz kazı alanına taşınır ve yerleştirilir. Polyester havuz yapımında havuzun taşıma ve yerleştirme işlemi en önemli ve kritik işlemdir. Havuz kazı alanına yerleştirildikten sonra geriye sadece havuzun kurulumu kalmaktadır. Kurulum aşamasında havuz yapımı ve kurulumu konusunda profesyonel kişiler tarafından havuz kurulumu ve diğer havuz ekipmanlarının montaj işlemi tamamlanır. Böylece polyester yüzme havuzu kullanıma hazır hale gelmektedir. Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen polyester yüzme havuzu, linner kaplama beton yüzme havuzlarına oranla daha az maliyetlidir. Bu özelliği de genel olarak tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Polyester yüzme havuzunu prefabrik yüzme havuz modellerinden ayıran en önemli özellik ise, polyester yüzme havuzunun ölçülere ve şekle göre tek parça olarak üretilmesidir. Prefabrik yüzme havuzunda havuz parçalar halinde hazırlanmakta ve havuz kazı alanında yerleştirildikten sonra monte edilmektedir.

  • Yenilikçi Dizayn

  • %100 Sızdırmazlık

  • En İyi Fiyat

  • Hızlı Teslimat

  • Servis - Destek