Portatif Havuz Kapatma Sistemi


Havuz, bulunduğu yapıya konfor ve ayrıcalık katmakta, özellikle son yıllarda da bir hayli popüler olmaktadır. Birçok işletmede bulunan ve uzunlukları, tasarımı, derinlikleri ile pek çok farklı modeli olan havuzların tasarımları, yapımları ve bakımları için ekstra özen ve dikkat gerekmektedir.

Özellikle turistik bölgedeki villalarda kişisel havuzlar bulunmaktadır. Ancak bu bölgeler genellikle yazlık olarak kullanıldığı için, havuz kış aylarında kullanılmamaktadır. Bazı havuzlar diğer döneme kadar öylece dururken bazı havuzların suyu ise boşaltılmaktadır. Bu iki teknik de kullanıcıya farklı maliyetler, farklı avantajlar ve dezavantajlar sunmaktadır. Ancak portatif havuz kapatma sistemi, çok daha maliyetli, çok daha pratik ve avantajlı bir teknik olarak havuz severlerin yüzünü güldürmektedir.

Havuz üstü kapatma tekniği 1980’ler ile başlasa da, villaların, sitelerin, otellerin artmasıyla birlikte havuz sayısı da artış göstermiş ve günümüzde daha da sık kullanılmaya başlamıştır. Havuz üstünü kapatmak için farklı ekipmanlar kullanılmakta, her ürünün farklı özellikleri sayesinde kullanıcıya farklı artılar ve eksiler sağlamaktadır. Kubbe şeklinde olan şişme portatif sistemlerin kullanımı son dönemde bir hayli yaygınlaşmıştır. Bunun en büyük sebeplerinden biri de uygun maliyetli olmasıdır. Hızlı kurulması ve çabuk toplanabilmesi kullanıcıya önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Havuz Kapama Sistemlerinin Avantajları

Havuz kapatma işlemi için öncelikle yerin detaylı bir keşfi yapılmalıdır. Havuzun büyüklüğü ve bulunduğu alan incelendikten sonra uygulanacak sistem için gerekli olan ölçümler kaydedilmeli ve analizleri yapılmalıdır. Kurulan şişme ve portatif sistem;

 • Yalnızca 2 kişi ile yarım saat içinde kolayca kurulabilmekte, hızlıca çıkarılabilmektadır. Yılda bir defa yıkanması, bakım için yeterli olmaktadır. Bu yüzden kullanıcıyı hem iş yükünden hem de bakım maliyetlerinden kurtarmaktadır.
 • Bu şişme portatif yapılar için belediyeden herhangi bir izin alınmasına ya da vergi verilmesine gerek yoktur.
 • Kullanım süresi bir hayli uzun olmaktadır. Olağanüstü durumlar dışında 7 ila 10 yıl arası dayanabilmektedir.
 • Dışarıdan yabancı maddenin girmesini engellemektedir. Bu yüzden havuz suyunun korunması için kullanılan kimyasallar daha az kullanılabilmekte, bu da daha az maliyet sağlamaktadır.
 • Havuz üstü kapama sistemlerinde kolon, duvar ve bunun gibi herhangi bir inşaat malzemesi bulunmamakta, hava desteği ile ayakta durmaktadır. Bu yüzden kişiler havuzu çok daha verimli kullanabilmektedir.
 • Havuz üstü kapatma sistemleri, farklı amaçlar ile kullanılabilmektedir. Kullanılmadığı zamanda havuzu dış etkenlerden korumak için kullanılmasının yanı sıra bazı işletmeler bu şekilde, bir iç mekan havuzu olarak kullanmayı tercih etmektedir. Farklı renk seçenekleri sayesinde havuz son derece dikkat çekici olabilmektedir. Aynı zamanda üzerine reklam verilebilmekte, işletmelerin isimleri ya da sloganları yazılarak farklı bir kurumsal kimlik çalışması uygulanabilmektedir.
 • Son derece sağlam ve güvenlikli yapısı sayesinde saatte 40 km hızla esen rüzgarda bile herhangi bir risk oluşmamaktadır.
 • Akuzman, her havuz modelini ve spa uygulamalarını 30 yılı aşkın bir süredir müşterileriyle buluşturmaya devam etmektedir. İzmir’de sektörünün öncüsü olarak faaliyet gösteren Akuzman, kaliteli hizmet anlayışı ile bugüne kadar birçok mutlu referansa sahiptir. İlk günkü heyecan ve hevesini, şu anki deneyimleriyle birleştirerek ihtiyaçları en doğru ve en iyi şekilde gidermektedir. Ürünleri, profesyonel ekibi ve daha fazlasını öğrenmek isterseniz www.akuzman.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

  0 Yorumlar

  Yorum Yap

  Yorum yapmak ister misiniz?
  Lütfen öneri, görüş ve şikayetlerinizi bize bildiriniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Çeşit Çeşit Ürün
  kaliteli, uygun fiyatlı...
  Sürekli Destek Sistemi
  telefon, mail ve whatsApp
  Kolay ve Güvenli Ödeme
  kredi kartı ile ödeme
  Ücretsiz Gönderim
  250 TL ve üzeri siparişlerde


  Akuzman tüketici memnuniyetini güvence altına alan Ulusal Havuz Enstitüsü’nün üyesidir.

  Tüm Hakları Saklıdır. © AKUZMAN Havuz, Sauna, Spa | Localveri İzmir Web Tasarım