Havuz İçi Kaplamaları


Havuzun görünümü değiştiren ve bambaşka bir hava katan en önemli nokta; havuz içi kaplamasıdır. Özellikle kişisel havuzlarda, havuzların istenildiği gibi görünmesi için farklı havuz içi kaplamaları ortaya çıkmaktadır. Oldukça önemli olan havuz içi kaplaması havuzun rengini ve tarzını tamamıyla değiştirebilmektedir. Hem görüntü olarak hem de tekniki anlamda oldukça avantajı olan havuz içi kaplamaları için bir hayli malzeme seçeneği bulunmaktadır. Bu sayede her havuz boyutu ve modeli fark etmeksizin özel olarak tasarlanabilmektedir.

Havuz İçi Kaplama Nasıl Yapılır?

Havuz içi kaplaması, özenle yapılması gereken ve uzmanlık isteyen işlemlerdir. Bilgi sahibi ve tecrübeli bir ekip tarafından yapıldığında, oldukça şık ve göze hoş gelen bir görüntü ortaya çıkmaktadır. En başta, hangi malzemeler kullanılacak ise belirlenmesi gerekmektedir. Malzeme tercihi yapıldıktan sonra tüm detayların düşünüldüğü bir planlama yapılmalıdır. İhtiyacın karşılanacağı kadar malzeme, araç ve ekipmanlar havuz içine indirilmeli, havuz da işlemlere hazırlanmalıdır. Havuz kaplaması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; yapılan kaplamanın uzun ömürlü olması, güneş ışınlarından etkilenmemesi ve su sızdırmamasıdır. Bu yüzden malzeme ve firma tercihinde bulunurken önce kalite, sonrasında tasarım ve renge öncelik verilmelidir. Kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik birleştiğinde, su sızdırma gibi sorunlar da engellenmektedir.

Havuz İçi Kaplama Malzemeleri

Havuz içi kaplama işlemlerinde sıklıkla tercih edilen bir ürün olan seramik kaplama, dizayn ve tasarım bakımından oldukça etkileyici bir tercihtir. Havuz içini oldukça güzel göstermekte, farklı pek çok tarza hitap edebilmektedir. Yapı olarak da sağlam bir malzeme olması, seramiğin tercih edilirliğini artırmaktadır. İşletmelerin sahip olduğu halka açık havuzlarda da ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Büyüklüğü, derinliği ya da modeli fark etmeksizin her havuza rahatlıkla uygulanabilen seramik kaplama, fiyat açısından da kullanıcıların yüzünü güldürmektedir.

Bir diğer kaplama malzemesi, havuz içi cam mozaik kaplamadır. Günlük hayatta birçok farklı yerde kullanılan cam mozaik havuzlarda da tercih edilirken malzeme erişilebilirliğinin kolay ve maliyetinin az olduğu için tüketicilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. İstenilen her adet ve boyutta bulunan cam mozaikler havuz ışıkları ile birlikte oldukça güzel gözükmektedir. Farklı tasarımlara da müsaittir. Hem seramik kaplama hem de cam mozaik malzemeleri uygulandıktan sonra havuz tabanına bir yapıştırma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem ile birlikte kullanılan malzemenin havuz tabanında uzun bir süre kalması amaçlanır.
Son yıllarda, sağladığı pek çok avantaj sayesinde en çok tercih edilen havuz içi kaplaması liner kaplamadır. Vinyl malzeme olarak da anılan liner, esnek yapısından dolayı özellikle deprem bölgelerinde olan havuzlarda oluşabilecek çatlaklara karşı ekstra koruma görevi görür. En ufak kılcal çatlaklarda dahi tonlarca su kaybetme riski olan havuzlar için son derece önemli olan bu sorun, liner kaplama ile son bulmaktadır.

Akuzman, tüm havuz modelleri ve spa uygulamalarını 30 yıllık deneyimiyle sürdürmekte, kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktadır. En yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte, modern ürün ve ekipmanlar kullanarak maksimum müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Alanında uzman kadrosu ile vaad edilen süre içinde projelerini tamamlamakta, çizim sürecinden kuruluma kadar ki tüm aşamaları profesyonellik ile yürütmektedir.

Akuzman kalitesine yakından şahit olmak, ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz www.akuzman.com web adresini ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorumlar

Yorum Yap

Yorum yapmak ister misiniz?
Lütfen öneri, görüş ve şikayetlerinizi bize bildiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeşit Çeşit Ürün
kaliteli, uygun fiyatlı...
Sürekli Destek Sistemi
telefon, mail ve whatsApp
Kolay ve Güvenli Ödeme
kredi kartı ile ödeme
Ücretsiz Gönderim
250 TL ve üzeri siparişlerde


Akuzman tüketici memnuniyetini güvence altına alan Ulusal Havuz Enstitüsü’nün üyesidir.

Tüm Hakları Saklıdır. © AKUZMAN Havuz, Sauna, Spa | Localveri İzmir Web Tasarım