Havuz Yalıtımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


Oteller, residanslar ve aquaparklar gibi birçok işletmenin yanı sıra lüks villalar ve yazlıklarda bulunan havuzlar, bulunduğu ortama konfor ve ayrıcalık katan bir unsurdur. Günümüzde oldukça popüler olan ve eskiye nazaran çok daha fazla talep edilen havuzların farklı büyüklükleri, derinlikleri ve modelleri bulunmaktadır. Bu özellikler de bulunduğu yere göre, işletmeye göre ve maliyete göre belirlenmektedir.

Havuzlar çok uzun süre kullanılmaya müsait yapılardır. Ancak veriminin düşmemesi için düzenli olarak bakımları yapılmalıdır. Bu bakımlar yalnızca kimyasal bakımlar değil, havuz cephesi ve yüzeyindeki fiziksel bakımları da kapsamaktadır. Kullanılan kimyasallar zaman içinde derz dolgularını aşındırmaktadır. Bu aşınma sonrası o noktalar kabarmaya başlamaktadır. Aynı zamanda havuzda kenarlar ve zeminin yanı sıra su girişleri, kenar ve zeminin birleştiği köşeler, su tahliye delikleri gibi pek çok nokta bulunmaktadır. Bu noktalar su sızdırmazlık açısından zayıftır. Zamanla, bu noktalar da aşınarak su sızdırmaya sebebiyet verebilmektedir. Zeminde de basınçtan dolayı çatlaklar oluşabilmekte, yalnızca seramik ve derz dolgular su yalıtımında yeterli olmamaktadır.

Havuz yalıtımının yapılmasındaki temel amaç; havuzun ana hatlarındaki beton ile su arasında bir bariyer oluşturmak ve su basıncının sebep olduğu deformasyonun önüne geçmektir. Ayrıca hava şartlarından dolayı havuza temas eden pis suların havuz suyu ile temas etmesini de engellemektir. Havuzun uzun ömürlü kullanılması, hijyenik kalması ve verimli bir hale gelmesi için havuz yalıtımı hayati bir görev taşımaktadır. Yalıtım örtüleri ya da beton takviyeli kaplamalar ile yapılan yalıtımlarda kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Elastik yapıdaki malzemeler sayesinde iyi bir mukavemete sahip olmakta ve diğer sistemlere göre daha dayanıklı olmaktadır.

Akuzman Havuz, tüm havuz ve spa uygulamalarında kaliteli ve eksiksiz bir hizmet sunmaktadır. İzmir’de aktif olarak faaliyet gösteren ve her gün binlerce projesinin üstüne yeni işler eklemeye devam eden Akuzman, müşterilerinin güvenini boşa çıkarmamaktadır. Uzman kadrosu, son model cihazları ve kaliteli ürünleri ile ihtiyacı en doğru ve en hızlı şekilde karşılamaktadır. Hem yerel hem de uluslararası boyutta adını sıkça duyurmanın haklı gururunu yaşamakta, sektöründe öncü firma olarak hizmetlerine devam etmektedir. Siz de daha detaylı bilgi almak ve bu alandaki ihtiyaçlarınız için Akuzman’ı tercih etmek isterseniz, www.akuzman.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorumlar

Yorum Yap

Yorum yapmak ister misiniz?
Lütfen öneri, görüş ve şikayetlerinizi bize bildiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeşit Çeşit Ürün
kaliteli, uygun fiyatlı...
Sürekli Destek Sistemi
telefon, mail ve whatsApp
Kolay ve Güvenli Ödeme
kredi kartı ile ödeme
Ücretsiz Gönderim
250 TL ve üzeri siparişlerde


Akuzman tüketici memnuniyetini güvence altına alan Ulusal Havuz Enstitüsü’nün üyesidir.

Tüm Hakları Saklıdır. © AKUZMAN Havuz, Sauna, Spa | Localveri İzmir Web Tasarım